خانه دسته بندی شرکتها اخبـــار مزایـده نمایشگاه ثبـت نـام رایگــان سایـت های مرتبــــط درج تبلیغات حضور در کتاب درباره ما تماس باایران مارین بوک EN

 

دسته بندی :اخبار تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۸/۱۲
     دریا متلاطم می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به آغاز بارندگی در استان از فردا، گفت: با توجه به تشدید بارش‌ها در روز سه‌شنبه احتمال آبگرفتگی معابر دور از انتظار نیست. انتظار می‌رود بارش‌ها به تناوب تا روز پنج‌شنبه بر روی خلیج فارس و در سواحل استان ادامه یابد و توصیه می‌شود هنگام دریانوردی نکان ایمنی رعایت شود.

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی جوی، از روز یکشنبه با ورود یک سامانه بارشی به مرزهای غربی و جنوب غربی کشور ناپایداری‌های جوی بتدریج در نیمه شمالی خلیج فارس افزایش می‌یابد. وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود از اواخر وقت یکشنبه بارندگی در شمال و غرب خلیج فارس آغاز شده و به تدریج طی روزهای دوشنبه و سه شنبه ضمن تشدید و تقویت ناپایداری‌های جوی، بارندگی به صورت رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد در نیمه شمالی خلیج فارس و مناطق شمالی و مرکزی بویژه سواحل استان ادامه یابد.

مساعدی ادامه داد: از اواخر وقت روز یکشنبه تا اواخر هفته جاری به سبب وزش باد شدید و گاهی تندبادهای لحظه ای خلیج فارس به‌ویژه قسمت‌های شمالی و مرکزی آن به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود و توصیه می‌شود در هنگام دریانوردی ملاحظات ایمنی مد نظر قرار گیرد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: جهت وزش باد غالبا شمال شرقی تا جنوب شرقی گاهی شمال غربی با سرعت هشت تا ۳۲ کیلومتر در ساعت گاهی تا ۳۸ کلیومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود  و همچنین فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت چهار و ۳۳ دقیقه بامداد، جزر ساعت ۱۱ و ۴۳ دقیقه، مد دوم ساعت ۱۸ و ۳۹ دقیقه خواهد بود.^