خانه دسته بندی شرکتها اخبـــار مزایـده نمایشگاه ثبـت نـام رایگــان سایـت های مرتبــــط درج تبلیغات حضور در کتاب درباره ما تماس باایران مارین بوک EN

 

دسته بندی :اخبار تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۷/۳
     افزایش سرعت اسکن و کنترل کامیون‌ها در گمرک بوشهر

سرعت اسکن و کنترل کامیون‌ها در گمرک بوشهر شش برابر شدبوشهر - سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر با اشاره به فعالیت دستگاه ایکس‌ری کانتینری پرسرعت در گمرک بوشهر، گفت: سرعت اسکن کانتینرها در گمرک بوشهر شش برابر شد.

منصور بازیار صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای توسعه زیرساخت‌ها و بهبود عملکرد گمرکات استان بوشهر تلاش‌های خوبی صورت گرفته و تلاش می‌شود که شاهد تسریع در اجرای امور باشیم.

وی از ارتقای دستگاه ایکس ری کانتیری گمرک بوشهر به دستگاه ایکس ری کانتیری پرسرعت خبر داد و اضافه کرد: این مهم به منظور مبارزه با قاچاق و ارزیابی الکتریکی و کنترل نامحسوس کالا صورت گرفته است.

بازیار با اشاره به افزایش شش برابری سرعت اسکن کامیون‌ها با استقرار این سیستم خبر داد و افزود: دستگاه قدیمی قابلیت اسکن ۲۰ کامیون در هر ساعت را داشت که با سیستم جدید می‌توان در هر ساعت حداقل ۱۲۰ کامیون را اسکن کرد.

وی با اشاره به دیگر قابلیت‌های سیستم جدید ایکس‌ری در گمرک بوشهر بیان کرد: با استقرار سیستم جدید راننده نیازی به خروج از کامیون ندارد و تنها کامیون و محموله مورد اسکن دستگاه قرار می گیرد.

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر خاطرنشان کرد: این دستگاه هم اکنون نصب و در حال فعالیت است و امید می رود با حضور مسئولین ارشد استانی و کشور مورد بهره برداری رسمی قرار گیرد.

وی افزود: در گذشته به دلیل عملکرد کند دستگاه ایکس‌ری  شاهد صف‌های طولانی کامیون‌ها برای انجام اسکن کانتیرها بودیم که خوشبختانه با نصب این دستگاه علاوه بر حذف صف کامیون‌ها موجب تسهیل و کاهش زمان ترخیص کالا در گمرک بوشهر شده است.^