خانه دسته بندی شرکتها اخبـــار مزایـده نمایشگاه ثبـت نـام رایگــان سایـت های مرتبــــط درج تبلیغات حضور در کتاب درباره ما تماس باایران مارین بوک EN

 

دسته بندی :اخبار تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۶/۱۹
     نجات جان 10هزار قطعه ماهی در کهگیلویه وبویراحمد

جعفری نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه وبویراحمد با اعلام این خبر گفت : نزدیک به 10 هزار قطعه ماهی گرفتار شده در یک آبگیر کوچک حاشیه رودخانه بشار از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

  محسن جعفری نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استانکهگیلویه وبویراحمد گفت: با کاهش دبی آب رودخانه بشار در قسمت هایی از مسیر پل مختار تا محدوه نزدیک به پلیس راه یاسوج اصفهان تعداد زیادی ماهی به همراه سایر آبزیان در آبگیرهای کوچکی گرفتار شده بودند.

جعفری نژاد از تلاش کارشناسان اداره نظارت بر  حیات وحش محیط زیست استان و جامعه محلی در نجات این ماهی ها از مرگ حتمی اشاره کرد و گفت:  با تلاش کارشناسان  حفاظت محیط زیست استان درکنار افراد دوستدار محیط زیست محلی نزدیک به 10 هزار قطعه ماهی گرفتارشده بوسیله ماشین مخصوص حمل آبزیان نجات و کمی پایین تر در درمحدوده رودخانه رها سازی شدند.

این مقام مسئول کم شدن دبی آب رودخانه بشار را ناشی از کم بارشی های سالهای اخیر ,  برداشت های بی رویه و غیر اصولی بهره برداران حاشیه بشار ,ایجاد بندهای انحرافی در مسیر رودخانه دانست و گفت : خلاء های نظارتی گذشته در زمان نشاء و کشت  محصولات آب بر حاشیه رودخانه  باعث ورود خسارات اینچنینی به بشار شده است. :

 وی بر رعایت و تعریف حق آبه ها براساس وضع موجود تاکید داشت و گفت: برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاق هایی برای سالهای آینده  ,  نیاز است  حقآبه  کشاورزان حاشیه رودخانه  و تمامی کسانی که به نحوی از آب رودخانه استفاده می کنند طوری تعریف شود که هم بهره بردار استفاده نماید و هم به آبزیان آسیبی نرسد.^