خانه دسته بندی شرکتها اخبـــار مزایـده نمایشگاه ثبـت نـام رایگــان سایـت های مرتبــــط درج تبلیغات حضور در کتاب درباره ما تماس باایران مارین بوک EN

 

دسته بندی :اخبار تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۴/۱۶
     میزان ترانزیت غیر نفتی در بندر لنگه ٣٠ درصد افزایش یافته است

قاسم عسکری نسب، مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه با اشاره به جابجایی ۳۲ هزار و ۵۴۹ دستگاه خودرو از ابتدای سال جاری تاکنون، از رشد ۶ درصدی این بخش از فعالیت های بندری و کسب جایگاه نخست در بخش جابجایی خودرو حدر بین بنادر کشور خبر داد.

وی اظهار داشت : طی سه ماه سال جاری حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (عمدتا خودرو) در بنادر و دریانوردی بندرلنگه به ۶۶ هزار و ۶۷۸ تن رسید که نشان از رشدی ۳۰ درصدی نسبت به سال ۹۶ دارد.

عسکری نسب با اشاره به تخلیه و بارگیری ۳۱۶ هزار و ۳۶۵ تن انواع کالا در بنادر و دریانوردی بندرلنگه طی ۳ ماهه سال جاری افزود: از مجموع کل حجم عملیات، ۳۱۶ هزار و ۱۹۹ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۱۶۶ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد که در بخش جابجایی محموله های غیرنفتی، ۲ درصد افزایش را شاهد بودیم.

وی میزان صادرات کالاهای غیرنفتی را ۲۲۸  هزار و ۵۳ تن با ثبت رشد ۱۹ درصدی اعلام کرد و گفت: طی سال ۹۷، بیش از ۱۹ هزار تن کالای غیر نفتی وارد بنادر غرب هرمزگان شد که رقم آن در مقایسه با سال پیش از آن، ۶۷ درصد کاهش داشته است.

عسکری نسب اذعان داشت: با انجام طرح توسعه بندرلنگه در سالهای اخیر و فراهم نمودن شرایط و وجود تخفیفات گمرکی و ترانشیپی در بندرلنگه شاهد افزایش عملیات تخلیه و بارگیری کانتینری بودیم که این میزان به ۴۸۵ TEU کانتینر پر طی سه ماهه سال جاری رسید که نشان از رشدی ۷ درصدی نسبت به سال ۹۶ دارد.

وی درباره مسافران دریایی بندر لنگه، گفت: از آغاز سال جاری تاکنون، بیش از ۱۶ هزار و ۷۶۸ هزار مسافر و گردشگر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک در غرب استان هرمزگان به مقصد جزیره کیش، ابوموسی و غیره جابجا شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۰ درصد افزایش داشته است و همچنین در بخش جابجایی مسافر بین المللی با ثبت رقم ۷ هزار و ۵۹۰ مسافر و رشد ۵ درصدی، بندرلنگه توانست رتبه دوم در حمل و نقل مسافر بین المللی را به خود اختصاص دهد.^