خانه دسته بندی شرکتها اخبـــار مزایـده نمایشگاه ثبـت نـام رایگــان سایـت های مرتبــــط درج تبلیغات حضور در کتاب درباره ما تماس باایران مارین بوک EN

 

دسته بندی :اخبار تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۴/۱۶
     ۲۲۰۰ گواهینامه دریانوردی در هرمزگان صادر گردید

اسماعیل مکی زاده؛ معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اظهار داشت: از آغاز سال ۹۷ تا ابتدای تیر ماه جاری، ۵۷۷ نفر آزمون دریانوردی در این استان برگزار شده است که ۹۰ مورد در فروردین، ۳۶۰ مورد در اردیبهشت و ۱۲۷ آزمون نیز در خرداد ماه به ثبت رسیده است.

به گفته وی، آزمون های مختلف شایستگی اعم از فرماندهی، افسری عرشه و مهندسی و کاربری شناورهای چوبی و فلزی به صورت ماهانه با نظارت اداره استانداردها و گواهینامه های دریانوردی در سطح استان هرمزگان برگزار می شود.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: طی سه ماه نخست سال جاری، ۲ هزار و ۲۳۴ فقره گواهینامه دریانوردی صادر شده است که یکهزار و ۷۶۶ فقره گواهینامه اصلی(گواهینامه تعیین سمت در شناور) و ۴۶۸ فقره مربوط به گواهینامه های جانبی(آموزش های جنبی از جمله در مباحث ایمنی) بوده است.

وی از صدور ۸۹۷ فقره شناسنامه دریانوردی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: تمامی دریانوردان بر اساس کنوانسیون سازمان جهانی کار(ILO) باید برای فعالیت حرفه ای خود شناسنامه دریانوردی داشته باشند.

مکی زاده اضافه کرد: طی مدت یاد شده در مجموع سه هزار و ۱۳۱ سند دریانوردی در این استان صادر شده است.^