خانه دسته بندی شرکتها اخبـــار مزایـده نمایشگاه ثبـت نـام رایگــان سایـت های مرتبــــط درج تبلیغات حضور در کتاب درباره ما تماس باایران مارین بوک EN

 

دسته بندی :اخبار تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۴/۱۶
     جستجوی کشتی‌های زمین‌شناسی برای میدان نفتی جدید در اقیانوس‌ها

از آنجایی‌که، شرکت‌های انرژی پس از رکود چهار‌ساله به‌دنبال سرمایه‌گذاری در سیستم‌های زمین‌شناسی و لرزه‌نگاری هستند، هر‌روزه کشتی‌های بیشتری برای جست‌وجوی میدان‌های نفت و گاز به اقیانوس‌ها می‌روند.

محوطه لرزه‌نگاری در سه‌ماهه اول سال 2018، دوبرابر شده‌ است. این افزایش، شرکت‌های نظارتی را که برای بقای خود تلاش می‌کنند، امیدوار و خوش‌بین کرده‌است.

با‌این‌حال، مسیر بهبود همیشه هموار نیست و سازندگان تا زمانی که قیمت نفت برای حداقل یکسال ثابت باقی‌نماند، مایل به همکاری در زمینه حفاری منابع جدید نیستند.

د‌ر‌حال‌حاضر، با افزایش قیمت نفت خام در شش ماه گذشته، که بیش از 60 دلار در هر بشکه بوده‌ است، شرکت‌ها به بالا‌رفتن تقاضا کمک کرده‌اند. کل مساحت موجود برای شرکت‌ها جهت لرزه‌نگاری، تا‌کنون دو برابر و به 40هزار کیلومتر‌مربع رسیده‌ است.

علاوه‌ بر‌ این، تقاضای اطلاعات ژئوفیزیک در زمینه ساخت میدان‌های نفت و گاز، باعث افزایش خروجی کاوشگران شده‌ است.

با توجه به افزایش کاوش‌ها و سرمایه‌گذاری در این زمینه، از سرویس نفتی ژئو (PGS)، بزرگ‌ترین اپراتور لرزه‌نگاری جهان، انتظار می‌رود که در سال جاری حدود 20 تا 25 شغل لرزه‌نگاری 4 بعدی ایجاد‌کند.^