خانه دسته بندی شرکتها اخبـــار مزایـده نمایشگاه ثبـت نـام رایگــان سایـت های مرتبــــط درج تبلیغات حضور در کتاب درباره ما تماس باایران مارین بوک EN

 

دسته بندی :اخبار تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۴/۱۳
     تعرفه‎های جدید بنادر شمال به زودی اعلام می شود

معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت: مشوق ها و اعمال تخفیف تعرفه های بندری، زمینه رشد صادرات را از بنادر شمالی فراهم می‎کند . برای رونق صادرات و ترانزیت کالا از بنادر شمالی کشور، تعرفه های جدیدی تا پایان ماه جاری اعلام می شود.

 

منصور آرامی به ایرنا گفت : قرار گرفتن ایران در کنار دریا در شمال و جنوب، موقعیت جغرافیایی ایران را در منطقه ممتاز کرده است و باید از این ظرفیت بزرگ به خوبی استفاده کنیم.

این عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی به جمعیت 400 میلیون نفری در منطقه خزر و آسیای میانه اشاره کرد و گفت: مشوق ها و اعمال تخفیف تعرفه های بندری، زمینه رشد صادرات را از بنادر شمالی فراهم می کند.

معاون برنامه‌ ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: کشورهای حاشیه دریای خزر از شرایط اقتصادی مناسبی در منطقه برخوردارند و پیوند اقتصاد ایران با آنها به رشد و توسعه اقتصاد ملی کمک زیادی می کند.

آرامی افزود: با وجود منابع طبیعی خدادی، بسیاری از ظرفیت های صادراتی کشور در منطقه خزر خالی مانده است؛ بنابراین در همایش بین المللی صادرات که 20 و 21 تیرماه امسال در بندر امیرآباد برگزار می شود، تخفیف های تعرفه های بندر اعلام می شود.

وی یادآورشد: قانون این اجازه را به سازمان بنادر داده تا با کاهش تعرفه و اعمال مشوق ها در بنادر شمالی و جنوبی، زمینه رونق صادرات و ترانزیت کالا را در کشور فراهم کند.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در حال حاضر سهم مبادلات تجاری از طریق این دریا در بین پنج کشور حاشیه خزر بسیار کم است و باید از این ظرفیت ها حداکثر استفاده را ببریم.^