خانه دسته بندی شرکتها اخبـــار مزایـده نمایشگاه ثبـت نـام رایگــان سایـت های مرتبــــط درج تبلیغات حضور در کتاب درباره ما تماس باایران مارین بوک EN

 

دسته بندی :اخبار تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۴/۱۳
     ارائه یافته های ایران از سانحه سانچی در اجلاس آیمو

دبیر کل سازمان بین المللی دریانوردی گفت: ایران یافته های خود مربوط به نفتکش سانچی را در یکی از اجلاس های آیمو ارائه کند تا سایر کشورها بتوانند از آن درس بگیرند. 

  در حاشیه یکصد و بیستمین اجلاس شورای سازمان بین المللی دریانوردی (آیمو) در مقر این سازمان در لندن، محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و هیأت همراه با کی تاک لیم؛ دبیرکل آیمو دیدار و گفت و گو کردند و در این دیدار موضوعات مربوط با سفر وی به ایران برای حضور در مراسم روزجهانی دریانوردی و هفتادمین سالگرد تصویب کنوانسیون آیمو  مورد توافق و هماهنگی قرار گرفت.

در این دیدار دبیر کل آیمو ‍پیشنهاد کرد که کشور ایران  گزارشی از سانحه کشتی نفتکش سانچی را در یکی از اجلاس های آیمو ارایه کنند تا این امر به صورت تخصصی بررسی شود و سایر کشورها از آن درس بگیرند.

وی همچنین گفت: در سفرش  به ایران به مقام دریانوردان نفتکش سانچی ادای احترام خواهد کرد.

بر این اساس، محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ،گزارش برگزاری روز جهانی دریانورد و روز جهانی هیدروگرافی در جمهوری اسلامی ایران که طی ماه جاری برگزار شد را به اطلاع دبیرکل آیمو رساند. همچنین گزارش مختصری در خصوص سانحه کشتی نفتکش سانچی و یافته های کمیته بررسی سوانح دریایی ارایه شد.

وی نیز از آیمو بابت همکاری در اعزام اساتید آیمو که در کارگاه و دوره آموزشی اجرای کنوانسیون مارپل در آوریل ۲۰۱۸ در جمهوری اسلامی ایران تحت برنامه های همکاری های فنی آیمو حضور داشتند تقدیر کرد.

وی از دبیرکل آیمو خواست تا ضمن استفاده و بکارگیری ممیزین ایرانی در ممیزی از سایر کشورهای عضو، در دوره های آموزشی برای سر ممیزین از ممیزان ایران دعوت به عمل آید. ^