خانه دسته بندی شرکتها اخبـــار مزایـده نمایشگاه ثبـت نـام رایگــان سایـت های مرتبــــط درج تبلیغات حضور در کتاب درباره ما تماس باایران مارین بوک EN

 

دسته بندی :اخبار تاریخ انتشار :۱۳۹۵/۱۱/۱۰
     بیرون بودن از شورای همکاری خلیج‌فارس ثلمه‌ای به منافع ایران وارد نمی‌کند

بیرون بودن از شورای همکاری خلیج‌فارس ثلمه‌ای به منافع ایران وارد نمی‌کند

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز در صحن علنی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران از تعامل براساس منافع خود استقبال می کند ولی بیرون بودن از شورای همکاری خلیج فارس ثلمه‌ای به منافع ایران وارد نمی‌کند.

 

به گزارش ایران مارین‌بوک، مسعود گودرزی درخصوص پیام شورای همکاری خلیج فارس به جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: معمولا این کشورها عربستان را به عنوان شیخ قبول دارند و زمانی که عربستان در مسیری قرار می‌گیرد، تقریبا این کشورها اگر نگوییم تبعیت ولی در این مسیر، همراه عربستان حرکت می‌کنند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در موضع گیری‌های اخیر عربستان می‌توان مشاهده کرد که این کشور به نوعی از گذشته خود پشیمان است زیرا استراتژی‌های نا مناسبی را در قبال جمهوری اسلامی ایران اتخاذ کرده بود، البته در لفافه این موضوع را بیان کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این کشورها به دنبال این هستند که مناسبات خود با جمهوری اسلامی ایران را در یک روند عادی قرار دهند و در این مسیر حرکت کنند که در همین چهارچوب برخی از مقامات کویت به ایران سفر کردند. پس به طور کلی، این کشورها بر اشتباهات گذشته خود اقرار دارند و به دنبال فرار از این مسیر هستند زیرا دریافته‌اند آنچه که منافع آن‌ها را تامین می‌کند، حرکت در مسیر تعامل با جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: شروع این حرکت در موضع گیری‌های مقامات عربستانی بود و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس نیز در این مسیر حرکت کردند و مقامات کویتی نیز در همین چهارچوب رفتار کرده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه گفته می‌شود ایران و عراق نیز باید در شورای همکاری خلیج فارس حضور داشته باشند، گفت: تشکیل شورای همکاری خلیج فارس در جهت مقابله با جمهوری اسلامی ایران بوده و اینکه ما بخواهیم با گروهی که تا دیروز در مسیر سیاست‌های اعمالی و اعلامی به دنبال مقابله با ایران بودند، در همان گروه عضو شویم، پذیرفته نیست.

گودرزی بیان کرد: ما از تعامل بر اساس منافع خود استقبال می کنیم ولی بیرون بودن از شورای همکاری خلیج فارس ثلمه‌ای به منافع ایران وارد نمی‌کند، ایران به اقتداری رسیده است که بتواند از منافع خود در منطقه حراست کند، ضمن اینکه از ترتیبات منطقه‌ای برای همکاری نیز استقبال می کنیم.

 


^