خانه دسته بندی شرکتها اخبـــار مزایـده نمایشگاه ثبـت نـام رایگــان سایـت های مرتبــــط درج تبلیغات حضور در کتاب درباره ما تماس باایران مارین بوک EN

 

دسته بندی :اخبار تاریخ انتشار :۱۳۹۵/۱۱/۹
     پیام تلگرامی رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در واکنش به طوفان گرد و غبار در خوزستان

همین لحظه:
پیام تلگرامی رییس سازمان حفاظت از محیط زیست
در واکنش به طوفان گرد و غبار در خوزستان

با توجه به اینکه آلودکی هوا در خوزستان به 66برابر حد مجاز خود رسیده است، معصومه ابتکار دقایقی پیش در پیامی تلگرامی، وقوع طوفان‌های گرد و غبار را بسیار ناگوار و سبب عوارض مختلفی برای مردم عنوان کرد و مقابله با گرد و غبار را از برنامه های مورد توجه دولت دانست. ابتکار گفت: از کاشت نهال با مسئولیت سازمان جنگل ها و مراتع تا احیای هورالعظیم که اگر چه هر یک با مشکلات متعددی روبه‌روست، ولی در برخی بخش ها کم و بیش و در برخی دیگر به طور قابل ملاحظه ای اقدامات مشهود است.
اما در عین حال روند خشکسالی دو دهه ای خوزستان و بسیاری از نقاط دیگر غرب آسیا رو به تزاید بوده است. این مسئولیت یک شخص نیست. بلکه مسئولیت میان سازمان هواشناسی، وزارت کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت نیرو، وزارت کشاورزی و سازمان جنگل و مراتع و آبخیزداری، وزارت امور خارجه، سازمان برنامه و بودجه و سازمان حفاظت محیط زیست توزیع شده است. همچنین یک مسئولیت بین المللی هم در میان هست.به دلیل ماهیت اکثریت قریب به اتفاق طوفان های موجود که از کشورهای خارجی و عمدتا عراق  منشا می گیرد، در ماه‌های اولیه مسئولیت برای اجرای تفاهم نامه های مربوطه به عراق سفر کردم و حتی در طی آن، شروع درخت کاری اعلام شد. ولی با بالاگرفتن جنگ در آن کشور این برنامه مسکوت ماند. بارها بارها به دولت عراق تذکر داده شده که آخرینش همین دو ماه پیش بود، اما با شرایط آن کشور پاسخ درخوری رخ نداده است.
با تلاش ایران، قطع‌نامه‌های مجمع عمومی سازمان ملل برای اولین بار دنیا را به این موضوع حساس کرده، به طوری که گزارش جهانی تدوین و دستور کار همکاری جهانی ارایه شد.
دولت ایران طرح درخت کاری در راهپیمایی اربعین توسط زائرین را از مرز مهران امسال شروع کرد.
سیاسی کردن موضوع یا حمله به یک سازمان، کاری را از پیش نمی برد. مطالبه گری و پرسش خوب است، به صورتی که همه مسئولین و دستگاههای مربوطه را به سمت و سوی همکاری فرابخشی سوق دهد.


^