خانه دسته بندی شرکتها اخبـــار مزایـده نمایشگاه ثبـت نـام رایگــان سایـت های مرتبــــط درج تبلیغات حضور در کتاب درباره ما تماس باایران مارین بوک EN

 

دسته بندی :اخبار تاریخ انتشار :۱۳۹۵/۱۰/۲۲
     افتتاح مرز ریمدان

افتتاح مرز ریمدان چابهار برای جابه‌جایی کالا و مسافر بین ایران و پاکستان
مرز ریمدان شهرستان چابهار برای جابه‌جایی کالا و مسافر بین ایران و پاکستان در مراسمی با حضور استاندار سیستان وبلوچستان، نماینده مردم حوزه انتخابیه چابهار، فرماندار و جمعی از مدیران کل استانی، معاونان استاندار و قشرهای مختلف مردمی رسماً آغاز به کار کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان عصر دیروز پس از افتتاح رسمی مرز و در جمع مردم بخش دشتیاری چابهار اظهار کرد: از امروز مصوبه حیات وزیران رسماً به فرماندار چابهار ابلاغ و جابه‌جایی کالا و مسافر پس از تأمین زیرساخت‌ها و با رعایت قوانین و مقررات انجام خواهد شد.
وی افزود: مرز ریمدان یک فرصت و نعمت برای توسعه و پیشرفت منطقه محروم دشتیاری و حوزه شهرستان‌های جنوبی سیستان و بلوچستان است که مردم از ده‌ها سال پیش در انتظار چنین روزی برای اعلام رسمی شدن این مرز بودند.
وی گفت: به‌زودی پس از انجام تشریفات قانونی و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز جابه‌جایی کالا انجام و مردم با گذرنامه و برگه راهداری در کمترین زمان ممکن به دو سوی مرز تردد خواهند کرد.
وی ادامه داد: مردم مرزنشین دو سوی مرز ایران و پاکستان در محدوده شهرهای جنوبی سیستان و بلوچستان از دیرباز ارتباطات قومی، فرهنگی و اجتماعی عمیق داشته‌اند و کسی حق ندارد مانع توسعه روابط اجتماعی مردم منطقه شود.
وی با بیان اینکه در گذشته سختگیری‌هایی برای صدور برگه راهداری وجود داشته که این مساله موجب نارضایتی مردم و اعضای شوراهای اسلامی شده است، اظهار امیدواری کرد با رسمی شدن مرز ریمدان مشکلات مردم رفع و رفت‌وآمد اتباع دو کشور تسهیل شود.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: توجه به رفاه، اشتغال و توسعه زیرساخت‌های مناطق مرزی سبب ایجاد امنیت پایدار و افزایش جمعیت مرزنشین می‌شود که این به نفع کشور و دولت و ملت است.
هاشمی اولویت نخست مرز ریمدان را توسعه روابط مردم ساکن در دوسوی مرز عنوان کرد و افزود: ایجاد اشتغال برای ساکنان روستاهای مرزنشین و صادرات و واردات کالا از دیگر اولویت‌های این مرز است.
وی افزود: باید تعاونی‌ها فعال شود و با راهکارها و همکاری مردم و مسئولان رفاه، امینت و آسایش مردم منطقه فراهم شود.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: رسمی شدن مرز ریمدان یکی از هدایای ارزشمند دولت تدبیر وامید است که پس از گذشت سالها امید را به مردم بازگرداند. در مرز ریمدان باید همانند مرز میلک شهرستان هیرمند در شمال استان بیش از 500 کامیون باری از پاکستان به ایران و برعکس تردد و کالا جابجا کنند که این امر با انجام زیرساخت‌ها و ایجاد جاده‌های مطمئن تحقق پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: دولت توجه زیادی برای توسعه مناطق مختلف سیستان و بلوچستان دارد که ازجمله آن‌ها توسعه بندر شهید بهشتی، ایجاد خط آهن، صدور مجوز ساخت فرودگاه بین‌المللی، اجرای طرح‌های بهداشتی درمانی و صدور مجوز ساخت بیمارستان 540 تختخوابی، ساخت شهرک پتروشیمی، انتقال گاز و طرح‌های عمرانی در چابهار است.
نماینده مردم شهرستان‌های چابهار، نیک شهر، قصرقند و کنارک در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: رسمی شدن مرز ریمدان یکی از آرزوهای دیرینه مردم منطقه است که امروز شاهد محقق شدن آن و شادمانی مردم مرزنشین هستیم.
عبدالغفور ایران‌نژاد افزود: وجود منطقه آزاد، مرز رسمی دریایی، بنادر تجاری، اقتصادی و صیادی چابهار و مرز ریمدان نعمتی برای توسعه و پیشرفت چابهار هستند.
وی از تلاش‌های دولت در توسعه زیرساخت‌های چابهار قدردانی کرد و افزود: حل مشکلات مردم مرزنشین در زمینه صدور برگه راهداری که صدور آن معمولاً یک تا 2 هفته به طول می‌انجامید، از خواسته‌های مهم مردم است.
استاندار سیستان و بلوچستان در سفر به منطقه مرزی دشتیاری شهرستان چابهار پل بزرگ منطقه مرزی ریمدان با اعتبار 70 میلیارد ریال را افتتاح کرد.
چابهار از طریق مرز ریمدان به‌صورت زمینی و از طریق گواتر و پسابندر به‌صورت دریایی با پاکستان و از طریق دریا با کشور عمان هم‌مرز است.

^