خانه دسته بندی شرکتها اخبـــار مزایـده نمایشگاه ثبـت نـام رایگــان سایـت های مرتبــــط درج تبلیغات حضور در کتاب درباره ما تماس باایران مارین بوک EN

 

دسته بندی :اخبار تاریخ انتشار :۱۳۹۵/۱۰/۲۲
     تغییر آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی

اضافه شدن دو تبصره به مواد 82 و 87 آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی

گمرک ایران درخصوص اضافه شدن دو تبصره به مواد 82 و 87 آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی توضیحاتی ارائه داد که متن آن بدین شرح است:
دولت با ابلاغ مصوبه‌ای دو تبصره به مواد 82 و 87 آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی اضافه نمود. با ابلاغ این مصوبه و در راستای حمایت از تولید داخل و سرعت در صدور 9 قلم کالای کشاورزی مشمول قانون تمرکز که وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت آن را عهده‌دار است، انگیزه تبدیل به ورود قطعی این کالاها کاهش می‌یابد. در حالی که کشورمان توان بالایی را در تولید گندم، برنج و سایر محصولات داراست منطقی است که با حمایت تعرفه‌ای میل به ورود قطعی این قبیل کالاها از طریق رویه ورود موقت کاهش یابد.
بر این اساس با کاهش مدت زمان صدور 9 قلم محصول کشاورزی ورود موقت و حداکثر به مدت یک سال از یک سوی و از سوی دیگر با افزایش سود بازرگانی در زمان تبدیل به قطعی شدن این کالاها برای عرضه در بازارهای داخلی، بهترین تصمیم اتخاذ گردید. این تصمیم در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت قاطع از تولید داخل کشورمان بوده است.
علت عدم تعمیم آن به سایر محصولات ورود موقت به جهت وجود بازارهای صادراتی برای سایر کالاهای ورود موقت و انجام به موقع تعهدات توسط واردکنندگان بوده است.

^