خانه دسته بندی شرکتها اخبـــار مزایـده نمایشگاه ثبـت نـام رایگــان سایـت های مرتبــــط درج تبلیغات حضور در کتاب درباره ما تماس باایران مارین بوک EN

 

دسته بندی :اخبار تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۱۱/۳۰
     افزایش ترانشیپ از بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: یک میلیون و ۵۶۴ هزار تی.ای.یو  تخلیه و بارگیری کانتینر طی ده ‌ماهه سال جاری در بندر شهید رجایی انجام شده است.

به گزارش شیپنا روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" با ارائه آخرین آمار و ارقام استخراج شده در خصوص کارنامه عملیات کانتینری بندر شهید رجایی طی ده ماهه سال ۹۷، اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۸۴۱ TEUکانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در بزرگترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران تخلیه و بارگیری شد.

عفیفی پور اضافه کرد: از مجموع یک میلیون و ۱۸۱هزار و ۲۳۲ هزار TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده، ۲۹۷ هزار و ۶۹۰ TEU مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: حجمی بالغ بر ۲۰۶ هزار و ۹۸۲ TEU کانتینر طی هشت ماهه سال جاری از طریق اصلی ترین بندر کانیتنری ایران به سایر بنادر منطقه ترانشیپ شده است.

وی از جابجایی ۲۹۵ هزار و۵۹۷ TEU کانتینر حامل کالاهای صادراتی و ۳۲۶ هزار و ۲۶۷ TEU کانتینر وارداتی طی ده ماه گذشته خبر داد.

شایان ذکر است، بندر شهید رجایی با بهره‌مندی از پیشرفته‌ترین پایانه های کانتینری و برخورداری از تجهیزات روز دنیا، به عنوان بزرگترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که با ۵,۸میلیون TEU کانتینر ظرفیت سالانه، تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰ درصد کالاهای کانتینری درسطح بنادر کشور را پشتیبانی می‌کند.^