خانه دسته بندی شرکتها اخبـــار مزایـده نمایشگاه ثبـت نـام رایگــان سایـت های مرتبــــط درج تبلیغات حضور در کتاب درباره ما تماس باایران مارین بوک EN

 

دسته بندی :اخبار تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۱۱/۲۸
     ملحق شدن زیردریایی فاتح به ناوگان نیروی دریایی ارتش

عصر امروز یکشنبه با حضور رییس جمهوری از پیشرفته‌ترین زیر دریایی جمهوری اسلامی ایران با نام «فاتح» رونمایی و به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا) ملحق شد.

به گزارش شیپنا و به نقل از جماران،  وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در آیین بهره‌‎برداری از این زیردریایی گفت: زیر‌دریایی فاتح به‌طور کامل بومی بوده که ساخت و طراحی صفر تا صد آن به دست دانشمندان و متخصصان متعهد و توانمند سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع انجام شده است.
امیر سرتیپ امیر حاتمی افزود: فاتح به عنوان نخستین زیردریایی کلاس نیمه‌سنگین ایران دارای ویژگی‌های برجسته و منحصربه فرد و از فناوری‌های روز دنیا برخوردار بوده است که پس از موفقیت در انجام آزمایش‌های نهایی، به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیوست.
وی بیان کرد: این زیردریایی از سامانه‌های سوناری، رانش الکتریکی، مدیریت نبرد ترکیبی، سامانه هدایت موشک زیر‌سطح به سطح، هدایت اژدر، جنگ‌های الکترونیکی و مخابراتی، سامانه مخابراتی امن و یکپارچه و ده‌ها سامانه مدرن دیگر برخوردار است که به نوبه خود موجب افزایش قدرت دفاعی و آفندی نیروی دریای راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌شود.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: وزارت دفاع با محوریت سازمان صنایع دریایی آمادگی دارد در راستای انجام ماموریت‌های خطیر نیروهای مقتدر دریایی جمهوری اسلامی اعم از ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی نسبت به طراحی، ساخت و تامین تجهیزات و تسلیحات پیشرفته دریایی، انواع شناورهای تندرو، سطحی، زیر‌سطحی و اثر سطحی با جدیدترین فناوری‌های روز جهان اقدام کند.
امیر سرتیپ حاتمی یادآور شد: ساخت این زیر‌دریایی پیشرفته به دست متخصصان صنعت دفاعی حاکی از بلوغ و تعمیق روحیه خود باوری، خود اتکایی و مدیریت جهادی در تلاشگران عرصه علم و صنعت دفاعی کشور است.
وی افزود: بر این باوریم که صنعت دفاعی از مولفه‌های اصلی استقلال کشور و ضامن امنیت و ثبات آن و عقبه راهبردی نیروهای مسلح است.
وزیر دفاع ادامه داد: خداوند متعال را شاکریم که نیروهای مسلح کشورمان امروز با داشتن نیروهای مومن، انقلابی و مجاهد تحت فرماندهی مقام معظم رهبری و حمایت های راهگشای دولت خدمتگزار با تجهیزات به روز و هوشمند، متناسب با تهدیدها به خوبی می‌توانند از حدود و مرزهای جمهوری اسلامی ایران و ارزش‌های والای انقلاب که ثمره خون پاک هزاران شهید سبک بال است، دفاع کنند.
رییس جمهوری و هیات همراه امروز یکشنبه از طریق فرودگاه بندرلنگه وارد هرمزگان شد و در جمع مردم شرق استان در بندر لنگه سخنرانی کرد.^